Megkoronázta a magyar-amerikai kapcsolatot

A legenda szerint Vance külügyminiszter a repülőgépből kiszállva megkérdezte magyar üdvözlőit: Miért volt ez a hét díszlövés? Hiszen nem az elnök jött, hanem én, a külügyminiszter?… A díszlövések a Koronának szóltak – volt a válasz. Homa János újságírónak, az Agria főszerkesztőjének tett föl kérdéseket a Gondola képviseletében Molnár Pál, a Présház véleményportál főszerkesztője.

– Főszerkesztő úr, nekünk magyaroknak miért kell különösen nagy tisztelettel felidéznünk a 100 éves korában meghalt Carter elnök alakját?

– Teljesen egyet értek Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel, aki korábban az X-en közzétett bejegyzésében ezt írta: „Azzal, hogy Carter amerikai elnökként a 70-es évek végén visszaadta a Szent Koronát Magyarország népének, reményt adott a szabadságszerető magyaroknak egy reménytelen időben. Szeretném kifejezni legmélyebb részvétemet a Carter családnak és az amerikai népnek.”

Miután az amerikaiak nem szerették volna legitimálni a Kádár-rendszert, ezért azt találták ki, hogy a koronát a magyar népnek adják vissza, és feltételül szabták, hogy azt nyilvánosan ki kell állítani, illetve az átadáson az MSZMP képviselői, és maga Kádár sem lehetnek jelen. Helyettük a parlament akkori elnöke, Apró Antal vette át a koronát. De nem mehetünk el amellett sem, hogy a halála utáni napokban szinte minden jelentős állam úgy emlékezett meg a Nobel-békedíjas elnökről, mint az emberi jogok, a szegények védelmezőjéről. Az izraeli-egyiptomi béke megkötése mellett, a kínai – amerikai kapcsolat rendezése is vele kezdődött el.

A teljes anyag.

Kép: townandcountrymag.com