El a kezekkel a magyarok ’56-os  forradalmától

A Tisza vezér új célkeresztje a magyar ’58-os forradalom lett. M. Péternek már semmi sem szent, ami magyar, ami a magyarok büszkesége.

Mit akarhat a Tisza vezér ’56 hőseinek, mártírjainak (Angyal Istvántól kezdve Mansfeld Péteren át Tóth Ilonáig), a magyarság forradalmának és szabadságharcának emlékével elérni? Kikkel akarja kótyagos hívei táborát növelni? ’56 dicső emlékét a szívükben őrzőkkel? Vagy a forradalmat és szabadságharcot leverők gyalázatára emlékezőkkel? Az előbbiekre biztosan nem számíthat, az utóbbiak pedig már ott vannak közöttük.

Mi a közös az ’56-os szovjet elnyomás és hazai bolsevik diktatúra ellen felkelt nép harca és a magyarok jelen időbeni Globalista Birodalom elleni küzdelme között? 

A Tisza vezér vélhetően az oroszok elleni harcban lát valami azonosságot. Ennek azonban semmi valós alapja nincsen. Nem is tud, nem is lehet ilyen tényt találni. ’56-ban a szovjet elnyomó birodalom és magyarországi bolsevik helytartói ellen kelt fel a magyar nép és a Vörös Hadsereg fegyveres erői ellen vette fel a hősies, de egyenlőtlen harcot.

Manapság Magyarország függetlenségét, szuverenitását korlátozó, sőt megszüntetni akaró globalista birodalom világuralmi törekvésű célját szolgáló Európai Unió naponta új és újabb magyarellenes büntetéseket kiötlő, hazánk demokratikus működését megfojtani szándékozó bürokrata elit ellen védekezik a szabad választásokon sokadszorra 2/3-os fölénnyel megválasztott magyar nemzeti kormány. Mindehhez a mai Oroszországnak, az orosz politikának, Putyin elnöknek, semmi köze.

Mégis, akkor mi a közös az ’56-os magyar népfelkelés és a magyarok napjainkban folyó szabadság küzdelme között?  Semmiképpen sem az, ami miatt a Tisza vezér a lyukas zászlót pártja szimbólumának tekinti. Közös viszont az, hogy ’56-ban is és napjainkban is Magyarország függetlenségének, szabadságának, demokratikus működésének a kivívása, illetve megőrzése az idegen elnyomó hatalommal szemben folyt, folyik a küzdelem. ’56-ban ez az idegen elnyomó hatalom a Szovjetunió és fegyveres ereje, a Vörös Hadsereg volt, napjainkban pedig a néven nem nevesített, de mindenki által ismert Globalista Birodalom és vezető katonai ereje. (Emlékeztetőül: ’56-ban Magyarország a Vörös Hadsereg vezette Varsói Szerződés tagja volt, napjainkban a Globalista Birodalom vezető katonai ereje, a NATO tagja).

Már csak az a – költői – kérdés, hogy a magyarellenes szankciók sorozatát megszavazó Európai Unió zászlós hajója, az Európai Néppártot erősítő Tisza Párt miféle pártszimbólumnak kívánja használni a magyarság ’56-os dicső forradalmának lyukas zászlóját.

Zárszó: A kisbolti pénztár előtt sorban állva az előttem lévő torzonborz fiatalember a pénztárossal alkudozott, hogy a kezében lévő dobozos sört adja 100 ft-tal olcsóbban, mert csak ennyi pénze van. A pénztáros nem adta olcsóbban. Ezután hozzám fordult, hogy én adjak akkor neki 100 Ft-ot, de tőlem sem kapott. Erre a pénztáros azt a megoldást javasolta, hogy vegye meg az olcsóbb sört, ha csak annyira van pénze. Erre a – vélhetően Tiszás forradalmár – lakonikus válasza az volt, hogy „De ezt szeretem”.

Budapest, 2024. október 3.    

          Dr. Somogyi János