Százak Tanácsa: művészlátogatás Óbudán

A Százak Tanácsa művelődési küldöttsége – Foltán László ügyvivő elnök vezetésével – fölkereste óbudai műtermében Rieger Tibor M. S. mester-díjas, Kossuth-díjas szobrászművészt. Az alkotó a közelmúltban fejezte be élete egyik fő művét, amely a trónra vetett Koronázó Palástot ábrázolja.

A mester érzékletes magyarázatokkal avatta be a remekmű titkaiba az értelmiségieket. Elmondta, hogy pontosan adta vissza a Koronázó Palást mai állapotát, annak ellenére, hogy jól felismehető, évszázadokkal ezelőtti javítások vannak rajta, és azok az eredeti logikát megváltoztatták: „Ezeket nem javítottam ki” – mondta.

Ügyelt arra is, hogy a Palást urajla a látványt, ezért a trónust egyszerűre vette. Ez utóbbira egy helyen jelképet helyezett el a tér betöltése végett. A trón hátán a Boldogasszony anyánk című régi himnusz első versszaka olvasható.

Rieger Tibor a műtermében már új jelentős művön dolgozik: ez Jézust és az apostolokat ábrázolja egy feszült bibliai helyzetben.

Kép: A mester műtermében – Molnár Pál felvétele