Három évtizeden keresztül vezette a Mecseki Szénbányak férfi karát.
Középiskolai együtteseivel a keszthelyi Helikon ünnepségeken: összesen 61 aranyérmet nyert, 16-szor fődijat.
A keszthelyi Helikonon történt: Èdesapammal együtt tiltakoztak Veress Péternél, mert egy tehetséges szekszárdi fiút a már megszavazott és elfogadott első helyről a második helyre tettek. Az első hely azt jelentette, hogy a illetőt (a későbbi „ Móka Misit“) felvették volna a Színművészeti Főiskolára.
Világhirű zeneszerzőkkel való kapcsolatat réven hazai bemutatókat vezenyelt, mint peldául: Vritten: Missa brevis, Carl Orff: Rota, Igor Stravinsky: Credo.
1965-ben létrehozta az első magyar Orff zenekart
Az 1995-ben alakult Agócsy Laszló Zeneiskola igazgatója 2003-ig. 1998-2006-ban a Ciszterci Gyermekkar alapitója és karnagya.
A Magyar Cserkészszövetség zenei vezetöje, 10 zenei- es cserkészkönyvet irt.
A 40 éves osztálytalalkozónkon elénekeltük a „ Cohors generose“ című dalt az iskolai énekkarral.
Hadd idézzem Nagy Endre barátom és osztálytársam (Tokyo) hozzám írt E-mailjét:
„Mindenesetre megragado személyiség (azaz “Valaki”) volt, lehetett tőle tanulni. Én is hegedültem a zenekaraban, mentünk Keszthelyre, a Helikonra. Fantasztikus lelkesedéssel beszélt tanitványainak a zenéröl, lehetett érezni, hogy a zene világában él. Isten nyugosztalja! Hálával emlékszem rá.
A sorok irója is kegyelettel emlékszik rá, volt iskolája ikonikus tanárára, karnagyára, zeneszerzőjére, cserkészvezetőjére, akinek neve egybeforott Pécs város zenei életével, Baranya megye, Magyarország és a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumával.
Kedves Matyi Bátyám: Nyugodjál békében!
Makovitzky József
(Univ. Heidelberg es Freiburg i. Br.)